Przepis na jaglany koktajl z malinami. Prawdziwa bomba witaminowa
Jaglany koktajl z malinami sprawdzi się idealnie na śniadanie, jak i przekąskę. Zawiera w sobie szereg wartości odżywczych i witamin. Warto sięgać po niego częściej – skorzystaj z przepisu.
Moc malin
Odczuwając pierwsze sygnały przeziębienia, przetrząsamy nie tylko domową apteczkę, ale i spiżarnię. A to za sprawą soku malinowego, który dzięki zawartości kwasu salicylowego i olejków eterycznych rozgrzewa, pomagając nam „wypocić” infekcję i – co za tym idzie – schłodzić męczony gorączką organizm. Po sok malinowy powinniśmy sięgać nie tylko w sytuacjach alarmowych – dzięki bogactwu witamin pomoże nam wzmocnić odporność i ustrzec się przed katarem, jest też świetnym źródłem potasu, magnezu, wapnia i żelaza.
Jeśli niestraszne wam przeziębienie, maliny z chęcią zaprezentują kolejnego asa w rękawie. Bogate w błonnik wspomagają odchudzanie, a ich maleńkie pesteczki przyczyniają się do oczyszczania układu pokarmowego. Poza korzystnymi zmianami w talii maliny gwarantują też pomoc w spowolnieniu starzenia się skóry – zawarte w nich polifenole neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, a silne antyoksydanty mają właściwości przeciwnowotworowe.
Przygotowując poniższy koktajl, zasmakujecie prawdziwej bomby witaminowej! Malinom towarzyszy mango zwane „owocem młodości”, a także królowa kasz – kasza jaglana we własnej osobie. Bazą dla napoju jest mleko migdałowe, czyli niezwykle prosta w przygotowaniu, domowa alternatywa dla mleka krowiego. Smacznego!
Przepis na jaglany koktajl z malinami
alt=”koktajl jaglany przepis” width=”510″ height=”765″ />
Jaglany koktajl z malinami i mango – bomba witaminowa! Zdjęcie: Aga Piątkowska | www.prettybaked.pl
Składniki (na 4 porcje):
– 50 g migdałów
– 330 ml przegotowanej wody
– 100 g kaszy jaglanej
– 16 suszonych daktyli
– 250 g malin
– 1 mango (ok. 330 g)
Przygotowujemy mleko migdałowe. Migdały (mogą być w skórkach, nie wpłynie to na jakość napoju) zalewamy na noc wodą tak, by wszystkie je przykryła. Rano, gdy napęcznieją, przepłukujemy je i miksujemy w blenderze wraz z przegotowaną wodą. Dokładnie przecedzamy przez gazę lub chustę serowarską i odciskamy mleko z miąższu migdałowego.
Kaszę jaglaną prażymy w suchym rondelku, często potrząsając zawartością, by ziarenka się nie przypaliły. Gdy zaczną wydawać przyjemny aromat, przepłukujemy je wrzątkiem i zalewamy gorącą wodą w ilości dwukrotnie większej, niż mamy kaszy. Gotujemy na małym ogniu przez niecałe 15 minut, ani razu nie mieszając.
Jeśli chcemy podać koktajl, prezentując w szklankach dwie warstwy (jak na zdjęciach), wszystkie składniki z wyjątkiem malin i mango dzielimy na pół. Ostudzoną kaszę zalewamy w blenderze mlekiem, dodajemy daktyle bez pestek i obrane, pokrojone mango. Analogicznie postępujemy z warstwą malinową. Można też wszystkie składniki zmiksować razem. Koktajl podajemy po schłodzeniu.
Aga Piątkowska – Krakuska z krwi i kości, entuzjastka fotografii kulinarnej i fitnessu we wszelkich formach. Z kuchennym oprzyrządowaniem zaprzyjaźniła się, by przygotowywać „modeli” do zdjęć, niestety ci – jak na złość – nie dożywają czasem do sesji… Autorka bloga prettybaked.pl
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
Jakie napoje i jedzenie do szkoły warto przygotować dla dziecka?
Lidia Bawolska: „Gotowanie jest czynnością trochę intymną. Przygotowując jedzenie, chcę poświęcić moje serce”. Autorka Pieprzyć z fantazją o swojej „Kuchni pełnej warzyw”
„Nie” dla parówek i croissantów na śniadanie. Czego jeszcze nie warto jeść na czczo?
Jajko w koszulce, czyli efektowny przysmak na talerzu. Jak je zrobić?
się ten artykuł?