Rozpieść się smacznym śniadaniem. Bezglutenowy omlet cesarski sprawdzi się idealnie
Kaiserschmarrn, czyli omlet cesarski, to flagowe danie kuchni austriackiej. Przed wami bezglutenowa, intensywnie migdałowa odsłona kultowego omleta!
Co wyróżnia bezglutenowy omlet cesarski
Omlet cesarski wyróżnia przede wszystkim sposób podania: jest on bowiem w trakcie smażenia porwany na kawałki. Jeśli więc macie problem z obróceniem tradycyjnych omletów na drugą stronę, omlet cesarski będzie dla was idealnym rozwiązaniem – nie musicie się już przejmować, że placek popękał czy się porwał. Tradycyjnie Kaiserschmarrn podaje się z sosem śliwkowym lub jabłkowym, ale w sezonie warto go spróbować ze świeżymi owocami, np. truskawkami. Tym razem w wersji bezglutenowej!
alt=”bezglutenowy-omlet-cesarski-z-truskawkami-do-publikacji” />
Zdjęcie: Picante Jalapeno
Składniki na bezglutenowy omlet cesarski
– 1 i 1/2 szklanki zmielonych migdałów
– 1/2 szklanki mleka migdałowego
– 2 jajka
– 2 łyżki oleju kokosowego
– 1 łyżka miodu
– 1 łyżeczka bezglutenowego proszku do pieczenia
– 1 łyżka zmielonego ksylitolu
– truskawki
Bezglutenowy omlet cesarski – przygotowanie:
Białka oddzielamy od żółtek i ubijamy na sztywną pianę. Do miski wsypujemy zmielone migdały, dodajemy żółtka, miód oraz mleko migdałowe, a także rozpuszczony olej kokosowy, mieszamy. Następnie dodajemy ubitą pianę z białek, ponownie delikatnie mieszamy.
Na patelni rozgrzewamy kilka kropel oleju kokosowego, wylewamy przygotowaną masę. Smażymy na wolnym ogniu około 2-3 minuty, po tym czasie przekręcamy omlet na drugą stronę (możemy go od razu pociąć na 2 lub 4 części, a gdy zacznie się już ścinać także z drugiej strony, porcjujemy go łopatką na małe kawałki). Wykładamy na talerz lub podajemy na patelni z pokrojonymi truskawkami, oprószony „cukrem pudrem” z ksylitolu.
Karolina Polkowska – miłośniczka fotografii i górskich wędrówek. Pasjonatka książek kulinarnych, współautorka bloga Picante Jalapeno, który powstał z miłości do jedzenia. Entuzjastka gotowania opartego na sezonowości produktów, prostocie i codziennym dogadzaniu sobie smacznymi potrawami. Na co dzień zajmuje się fotografią kulinarną i stylizacją jedzenia.
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
Jakie napoje i jedzenie do szkoły warto przygotować dla dziecka?
„Nie” dla parówek i croissantów na śniadanie. Czego jeszcze nie warto jeść na czczo?
Ciasta bezglutenowe – alternatywa dla słodkich klasycznych wypieków
Dieta bezglutenowa – dla kogo jest wskazana i co jeść?
się ten artykuł?