2 min.
6 napojów, które pomogą ci zasnąć

6 napojów, które pomogą ci zasnąć Istock.com
28.06.2022
Dlaczego tak lubimy jeść tosty z serem? Wyjaśnia biotechnolog Dawid Polak
27.06.2022
Mama Chemik: „Odkrajanie spleśniałego kawałka owocu czy zdejmowanie kożuszka z wierzchu dżemu, a później zjadanie reszty, jest wielkim błędem”
26.06.2022
3 przepisy na wrapy. Dla tych, którym znudziły się kanapki
26.06.2022
Napój arbuzowy – twoje ciało podziękuje ci za tę chwilę wytchnienia
25.06.2022
Wegańskie lody jaglano-truskawkowe. To prostsze, niż myślisz!
Sen to czas na regenerację naszego organizmu. Co jednak zrobić, gdy nie możemy zasnąć? Z pomocą może przyjść szklanka odpowiedniego napoju. Zobacz, co warto wypić, aby lepiej spać.
Coraz częściej w godzinach, które powinniśmy spędzać w łóżku, wolimy pooglądać seriale, poczytać książkę lub popracować. Gdy przegapi się moment łapania snu, zasnąć jest o wiele trudniej. Gdy my pragniemy już odpłynąć, mózg ma zupełnie inne plany. Dlatego warto poznać napoje, które mogą pomóc w zaśnięciu.
Woda
Dobrze nawodniony organizm to korzyść na cały dzień. Warto pić dużo wody, aby nie doprowadzać do uczucia suchości w ustach. W nocy podczas oddychania tracimy sporo płynów. Gdy pojawia się potrzeba ugaszenia pragnienia, możemy niepotrzebnie się budzić. Dlatego warto wodę regularnie przyjmować cały dzień. Z kolei duża ilość wypitej wody przed samym snem może spowodować nocne wstawanie do toalety.
Sok z wiśni
Warto przygotować go samemu, ze świeżych lub mrożonych wiśni. Sok z wiśni pomaga regulować cykl dobowy organizmu, dzięki zawartości melatoniny. Dodatkowo zmniejsza bolesność mięśni i zwiększa ich siłę. Warto go pić zarówno przed snem, jak i po intensywnym wysiłku fizycznym.
Mleko księżycowe
Tak przygotowane mleko bije rekordy popularności na Instagramie. Do mleka można dodać przyprawy, takie jak kurkuma, cynamon, imbir, migdały, gałka muszkatołowa, miód i czarny pieprz. Taka mieszanka działa relaksująco i usypiająco.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Napar z rumianka
Rumianek bardzo często stosowany jest w celach leczniczych. Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz odprężające. Działa rozluźniająco i jest zalecany do picia przy sytuacjach stresowych. Warto sięgnąć po niego również wtedy, gdy mamy problemy trawienne jak wzdęcia, kolka, problemy z nerkami lub z pęcherzem moczowym.
Zielona herbata bezkofeinowa
Zielona herbata doskonale odpręża i oczyszcza umysł. Ważne, aby była bezkofeinowa, żeby nie pobudzała organizmu, który domaga się snu. Zielona herbata dodatkowo przyspiesza przemianę materii, pomaga zredukować wolne rodniki i redukuje stres.
Ciepłe mleko
Ciepłe mleko działa rozgrzewająco na organizm, a przy okazji daje uczucie sytości. To powoduje, że robimy się senni, a uwalniające się melatonina i serotonina, pomagają się zrelaksować oraz przestawić organizm na tryb snu.
Zobacz także
Udostępnij bliskim
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

16.06.2022
Konrad Budzyk: „Kiedy ktoś mówi, że chce być wege, ale nie ma czasu na stanie przy garach, to wymówka”

18.05.2022
„To, co dzieje się wewnątrz nas, wyznacza jakość naszej pracy. Hormony sterują całym naszym organizmem” – mówi Milena Nosek, dietetyczka

29.04.2022
Maria Nowak-Szabat: „Darujmy sobie bycie na bieżąco z nowinkami dietetycznymi. Sięgnijmy do starej Ajurwedy, by schudnąć i trwać w zgodzie ze sobą”

12.04.2022