Przejdź do treści
Artykuł sponsorowany przez Media Markt

Przegląd saturatorów do wody i napojów gazowanych – które wybrać?

Szklanka z gazowaną wodą /fot. materiały partnera
Przegląd saturatorów do wody i napojów gazowanych – które wybrać? /fot. materiały partnera
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Woda z saturatora była popularną atrakcją jeszcze w czasach PRL. Charakterystyczne wózki saturatorowe były częstym widokiem na ulicach polskich miast, aż do czasu, gdy do naszego kraju trafiły amerykańskie napoje gazowane w butelkach. O saturatorach z wodą gazowaną szybko zapomniano, ale przecież nie na zawsze.

Dziś woda gazowana ze specjalnego urządzenia zamiast z butelki powróciła do łask, a saturatory, zwane dziś ekspresami do wody gazowanej, robią prawdziwą furorę. Skąd taki boom na rozwiązanie sprzed lat? Pewnie kluczowa jest tutaj ekologia. Dzięki samodzielnemu przygotowywaniu wody gazowanej i napojów smakowych można zrezygnować z jednorazowych plastikowych opakowań, które są szkodliwe dla środowiska. Jakie urządzenie do przygotowania napojów z bąbelkami warto kupić? Sprawdź modele, które polecamy!

Urządzenia do wody gazowanej – czy to się opłaca?

Każdy modny gadżet na początku budzi zainteresowanie. Później jednak pojawia się pytania – czy na pewno tego potrzebuję? Jeśli masz wątpliwości, czy rzeczywiście zakup ekspresu do napojów gazowanych jest dobrą inwestycją, warto bliżej przyjrzeć się jego działaniu.

Argumenty o ekologii trafiają do wielu osób, jednak równie skuteczne są te związane z oszczędnościami. Czy wydając pieniądze na saturator, można na tym dobrze wyjść? Tak! W dodatku im więcej napojów gazowanych pijesz na co dzień, tym szybciej zakup się zwróci. Przygotowywanie napojów domu jest po prostu tańsze niż płacenie za nie w sklepie. Więc nie tylko chronisz środowisko, ale jeszcze zyskujesz finansowo.

Dodatkowo masz możliwość przygotowania napoju według własnych preferencji. Sam decydujesz o tym, jak mocno ma być nagazowana woda. A w przypadku dodawana syropu smakowego wlewasz tyle, ile chcesz. To wyłącznie od Ciebie zależy intensywność smaku i ilość dwutlenku węgla.

Jaki sprzęt do wody i napojów gazowanych? Polecane modele

Wiesz już, że dzisiejszy saturator, czyli ekspres do napojów gazowanych, to sprzęt, który warto mieć w swoim domu. Ale jaki model wybrać? Poniżej przygotowaliśmy trzy ciekawe propozycje.

  • Saturator SODASTREAM Terra – prosty sprzęt o minimalistycznym designie sprzedawany przez najpopularniejszego producenta takich urządzeń. W komplecie znajdziesz wielorazową butelkę o pojemności 1 l. Napój z CO2 wystarcza na przygotowanie nawet 60 l napoju. Stopień nagazowania określasz, przyciskając odpowiedni przycisk. Saturator jest kompaktowy, więc nie zajmie zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.
  • Ekspres do napojów BRITA Saturator SodaOne – druga propozycja to urządzenie od jednego z największych konkurentów SodaStream. BRITA jest firmą wyspecjalizowaną w produkcji wielorazowych butelek z filtrem i dzbanków do wody, jednak ma także ciekawe propozycje w kwestii saturatorów. Wydajność cylindra jest identyczna jak u konkurenta, podobnie jak wielkość butelki w zestawie. Kwestia oceny, który design bardziej ci się podoba.
  • Saturator SODASTREAM ART White – trzeci polecany model to znów SodaStream. Model ART zamiast przycisku ma stylową dźwignię i ogólnie utrzymany jest w stylistyce retro. Atrakcyjny wygląd obudowy zapewniają stalowe elementy. Powinien przypaść do gustu tym, którzy szukają nie prostych, a bardziej wyszukanych rozwiązań, które przekuwają wzrok.

Masz już swojego faworyta wśród urządzeń do wody i napojów gazowanych? Możesz wybrać wymarzony model, kierując się wyglądem. O obsługę nie musisz się martwić. Każdy sprzęt tego typu działa bardzo intuicyjnie, więc po kilku pierwszych użęciach wszystko przyjdzie Ci z łatwością.

Sprawdź wszystkie saturatory do wody w sklepie MediaMarkt, przeczytaj recenzje kupujących i zdecyduj, który model trafi do twojej kuchni!

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: