Bruschetta z truskawkami. Idealny sposób, aby dobrze rozpocząć dzień!
Czekamy na nie, tęsknimy za smakiem i zapachem. Sezon na truskawki dobiega końca, więc pora na bruschettę z truskawkami! Nie dodamy nawet ziarenka cukru ‒ wystarczy ten zawarty w owocach. Dzięki temu, że je podgrzejemy i podgotujemy, staną się jeszcze słodsze. Letnia przekąska idealna.
Truskawki – niskokaloryczna pyszność
Truskawki warto jeść, kiedy jest na nie sezon. Wtedy mamy pewność, że są świeże, nasze polskie i bez polepszaczy. Te owoce dobrze wpływają na nerki, serce, wątrobę oraz obniżają poziom cholesterolu. Pektyny w nich zawarte poprawiają trawienie, przemianę materii, a więc super nadają się dla osób odchudzających się.
Poza tym są niskokaloryczne. Oprócz tego są bogate w witaminy i minerały. Znajdziesz w nich wapń, żelazo, magnez, sód, cynk, witaminy z grupy A, B, C i E.
Nasza bruschetta oprócz truskawek będzie zawierała borówki, domowe masło orzechowe, serek ricotta oraz chleb składający się z samych ziaren. Idealny sposób, aby dobrze zacząć lub zakończyć dzień!
Przepis na letnią bruschettę z truskawkami
Składniki (na 2 bruschetty):
– pół garści borówek
– garść truskawek
– serek ricotta do posmarowania chleba
– 1‒2 łyżki masła orzechowego
– 2 kromki chleba
– kilka listków mięty
– łyżeczkę oleju kokosowego
– parę kropel ekstraktu waniliowego albo ziarenka wanilii z 1/3 laski
Przygotowanie:
Rozgrzej piekarnik do 200 stopni i włóż chleb do piekarnika na mniej więcej 10 minut. Umyj truskawki i borówki. Pozbądź się szypułek. Truskawki przekrój na pół. Rozgrzej olej w rondelku, wrzuć truskawki, mieszaj co jakiś czas, aby się nie przypaliły. Gdy puszczą sok, dodaj borówki. Gotuj na małym ogniu przez 10 minut. Na koniec dodaj wanilię. Gorący chleb posmaruj serkiem, dodaj masło orzechowe, polej owocami i dodaj miętę.
masz.talerz – duet fotografów, na co dzień współpracujących z organizacją Slow Food Youth Warsaw, z magazynem Zwykłe Życie, różnymi restauracjami i szefami kuchni. Po więcej zdjęć sięgnijcie na www.masztalerz.tumblr.com
Polecamy
Lidia Bawolska: „Gotowanie jest czynnością trochę intymną. Przygotowując jedzenie, chcę poświęcić moje serce”. Autorka Pieprzyć z fantazją o swojej „Kuchni pełnej warzyw”
„Nie” dla parówek i croissantów na śniadanie. Czego jeszcze nie warto jeść na czczo?
Jajko w koszulce, czyli efektowny przysmak na talerzu. Jak je zrobić?
Michał Korkosz „Rozkoszny” o tym, po jakie dania sięgnąć, jeśli doskwiera nam jesienna chandra
się ten artykuł?