To był dzień pełen wrażeń? Oto 6 napojów, które pomogą ci zasnąć
Sen to czas na regenerację naszego organizmu. Co jednak zrobić, gdy nie możemy zasnąć? Z pomocą może przyjść szklanka odpowiedniego napoju. Zobacz, co warto wypić, aby lepiej spać.
Coraz częściej w godzinach, które powinniśmy spędzać w łóżku, wolimy pooglądać seriale, poczytać książkę lub popracować. Gdy przegapi się moment łapania snu, zasnąć jest o wiele trudniej. Gdy my pragniemy już odpłynąć, mózg ma zupełnie inne plany. Dlatego warto poznać napoje, które mogą pomóc w zaśnięciu.
Woda
Dobrze nawodniony organizm to korzyść na cały dzień. Warto pić dużo wody, aby nie doprowadzać do uczucia suchości w ustach. W nocy podczas oddychania tracimy sporo płynów. Gdy pojawia się potrzeba ugaszenia pragnienia, możemy niepotrzebnie się budzić. Dlatego warto wodę regularnie przyjmować cały dzień. Z kolei duża ilość wypitej wody przed samym snem może spowodować nocne wstawanie do toalety.
Sok z wiśni
Warto przygotować go samemu, ze świeżych lub mrożonych wiśni. Sok z wiśni pomaga regulować cykl dobowy organizmu, dzięki zawartości melatoniny. Dodatkowo zmniejsza bolesność mięśni i zwiększa ich siłę. Warto go pić zarówno przed snem, jak i po intensywnym wysiłku fizycznym.
Mleko księżycowe
Tak przygotowane mleko bije rekordy popularności na Instagramie. Do mleka można dodać przyprawy, takie jak kurkuma, cynamon, imbir, migdały, gałka muszkatołowa, miód i czarny pieprz. Taka mieszanka działa relaksująco i usypiająco.
Napar z rumianka
Rumianek bardzo często stosowany jest w celach leczniczych. Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz odprężające. Działa rozluźniająco i jest zalecany do picia przy sytuacjach stresowych. Warto sięgnąć po niego również wtedy, gdy mamy problemy trawienne jak wzdęcia, kolka, problemy z nerkami lub z pęcherzem moczowym.
Zielona herbata bezkofeinowa
Zielona herbata doskonale odpręża i oczyszcza umysł. Ważne, aby była bezkofeinowa, żeby nie pobudzała organizmu, który domaga się snu. Zielona herbata dodatkowo przyspiesza przemianę materii, pomaga zredukować wolne rodniki i redukuje stres.
Ciepłe mleko
Ciepłe mleko działa rozgrzewająco na organizm, a przy okazji daje uczucie sytości. To powoduje, że robimy się senni, a uwalniające się melatonina i serotonina, pomagają się zrelaksować oraz przestawić organizm na tryb snu.
Polecamy
Przegląd saturatorów do wody i napojów gazowanych – które wybrać?
„Wypiłam za dużo wody. Zalałam swój system i utonęłam”. Brooke Shield o problemach zdrowotnych
Pijesz na wakacjach drinki z kostkami lodu? Uważaj, mogą być bardziej zanieczyszczone niż woda z toalety
Żywa woda – prawda czy mit? Czy woda alkaliczna działa?
się ten artykuł?