Przejdź do treści

Ralph Kamiński zaprasza nas na bal w McDonaldzie. Katarzyna Bosacka rozkłada na czynniki pierwsze jego autorski zestaw i komentuje: „Ale bal…”

Ralph Kamiński zaprasza nas na bal w McDonaldzie. Katarzyna Bosacka rozkłada na czynniki pierwsze jego autorski zestaw, i komentuje: "Ale bal...."
Ralph Kamiński zaprasza nas na bal w McDonaldzie. Katarzyna Bosacka rozkłada na czynniki pierwsze jego autorski zestaw, i komentuje: "Ale bal...."/ Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„W Maku pojawił się autorski zestaw Ralpha Kamińskiego. Bal trwa w najlepsze…” – pisze na swoim profilu na Instagramie Katarzyna Bosacka, która wzięła pod lupę to, co poleca artysta. Liczba kalorii produktów znajdujących się w zestawie może przyprawić o zawrót głowy! Ale to nie to najbardziej niepokoi dziennikarkę.

Zestaw polecany przez Ralpha Kamińskiego pod lupą

Po tym, jak swój autorski zestaw w McDonald’s miał Mata, przyszła kolej na kolejnego artystę. Tym razem skompletował go bardzo ostatnio popularny, również wśród młodszego pokolenia, Ralph Kamiński. Temu, co piosenkarz poleca jeść całej Polsce, postanowiła przyjrzeć się Katarzyna Bosacka.

Zestaw promowany nową piosenką artysty „Bal u Rafała” zawiera pikantnego Vege Burgera, średnie frytki i sok jabłkowy. Jak pisze Bosacka, taka „przyjemność” kosztuje niecałe 20 zł, a zestaw skomponował „sam gospodarz balu”.

„Nie byłabym sobą, gdybym nie rozebrała dania na czynniki pierwsze” – pisze dziennikarka.

Wylicza w swoim wpisie wszystko, co znajdziemy w Spicy Vege Burgerze. Zawiera:

  • 521 kcal,
  • 26 g tłuszczu,
  • 12 g cukru (2,5 łyżeczki!),
  • 5,6 g białka w 100 g, czyli 13 g w porcji  („malutko… oj malutko…” – komentuje Bosacka)
  • 3,3 g soli („czyli aż 3/4 dziennego zapotrzebowania na sól!” – podkreśla dziennikarka)
Dlaczego niektórzy sięgają po fast foody, a inni ich unikają? Sprawdzili to naukowcy

„Ale bal…”

„Zerknijcie na zdjęcie burgera w środku – roślinny kotlet, 1 plasterek pomidora, 1 plasterek ostrej papryczki i trochę 'oklapniętej’ rukoli… Ale bal…” – czytamy w poście Katarzyny Bosackiej, która wylicza, ile kcal mają pozostałe elementy zestawu piosenkarza.

  • Średnie frytki to 330 kcal, 16 g tłuszczu i 0,79 g soli.
  • Sok jabłkowy – zawiera 110 kcal, w tym 25 g cukru, czyli aż 5 łyżeczek.

„Łącznie zestaw Raplha ma 961 kcal” – podsumowuje dziennikarka. „Najbardziej niepokoi mnie mała ilość białka w vege burgerze. Zapotrzebowanie na białko u wegan i wegetarian to ok. 0,9 g na kilogram masy ciała u osoby dorosłej. Czyli przykładowo przy wadze 70 kg – dzienne spożycie białka powinno wynosić ok. 63 g. A burger z Maka zawiera go tylko 13 g… Powala także duża ilość soli i cukru” – dodaje.

Na koniec Bosacka zadaje pytanie, czy aby na pewno osoby publiczne powinny reklamować jedzenie typu fast food. Wydaje się ono całkiem zasadne, bo w końcu spoczywa na nich spora odpowiedzialność. Ich wybory mają wpływ na wielu z nas. Z drugiej strony, to też od nas zależy, czy tego typu zestaw jeśli już, to zjemy „od święta”, czy będziemy się nim zajadać codziennie.

herbata

Katarzyna Bosacka – kim jest?

Katarzyna Bosacka – dziennikarka telewizyjna i prasowa, autorka i współautorka programów „Wiem, co jem”, „Wiem, co kupuję”, „O, matko!”, „Co nas truje?”, „Gwiazdy od kuchni”. Autorka wielu książek o tematyce poradnikowej. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 86 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: