Bruschetta z brzoskwiniami
Niedługo lato, więc stawiamy na sezonowe produkty. Gdy już najecie się naszych polskich truskawek, malin, porzeczek czy borówek, dla urozmaicenia sięgnijcie po brzoskwinie. A jeśli nie chcecie być cali klejący od brzoskwiniowego soku, wypróbujcie nasz pomysł na bruschettę!
Królową przekąski będzie rzecz jasna brzoskwinia. Jej smak wzbogacimy odrobiną miodu, świeżą wanilią i płatkami migdałowymi. Dodatek mięty odświeży smak, serek śmietankowy dobrze komponuje się z owocami lata, a pełnoziarnisty chleb nasyci na długi czas. Kiedy będziecie wybierać serek do smarowania, sprawdźcie jego skład. Powinien mieć jak najmniejszą liczbę składników – najlepiej, żeby było to tylko mleko i kultury bakterii.
Brzoskwinie to kopalnia witamin. Jest w czym wybierać, bo odmian jest całkiem sporo. Latem jedzmy te owoce świeże, a zimą suszone. Zawierają witaminy z grupy C, B i PP. Oprócz tego są bogate w beta-karoten i błonnik. Są cennym źródłem żelaza, magnezu i wapnia. Regularne jedzenie brzoskwiń wspomaga trawienie, oczyszcza organizm, obniża poziom cholesterolu i działa moczopędnie.
Oto letnia bruschetta, która smakuje i pachnie obłędnie!
Bruschetta z brzoskwiniami – składniki (przepis na 2 osoby)
Zdjęcie: masz.talerz | www.fotografiamasztalerz.pl
- 3 brzoskwinie
- jedna laska wanilii
- pół łyżeczki miodu
- 2 łyżeczki oleju kokosowego
- 4 kromki pełnoziarnistego chleba
- serek śmietankowy do smarowania pieczywa
- kilka listków mięty
- garść płatków migdałowych
Bruschetta z brzoskwiniami – przygotowanie
Na patelni grillowej rozgrzej odrobinę oleju kokosowego i podsmaż kromki chleba. Płatki migdałowe podpraż na suchej patelni, aż się ładnie zarumienią. Owoce umyj i pokrój w nieregularne cząstki. Na małej patelni rozgrzej resztę oleju i wrzuć brzoskwinie.
Dodaj miód i ziarenka wanilii. Wymieszaj dokładnie, ale delikatnie, tak aby owoce obtoczyły się w miodzie i wanilii. Podsmaż przez 3 minuty. Chleb posmaruj serkiem śmietankowym. Przykryj jeszcze gorącymi owocami. Posyp płatkami i miętą.
masz.talerz – duet fotografów, na co dzień współpracujących z organizacją Slow Food Youth Warsaw, z magazynem Zwykłe Życie, różnymi restauracjami i szefami kuchni.
Polecamy
Lidia Bawolska: „Gotowanie jest czynnością trochę intymną. Przygotowując jedzenie, chcę poświęcić moje serce”. Autorka Pieprzyć z fantazją o swojej „Kuchni pełnej warzyw”
Jajko w koszulce, czyli efektowny przysmak na talerzu. Jak je zrobić?
Michał Korkosz „Rozkoszny” o tym, po jakie dania sięgnąć, jeśli doskwiera nam jesienna chandra
Soki warzywne idealne na jesień! Korzyści zdrowotne i przepisy
się ten artykuł?