Przejdź do treści

Chcesz poprawić życie seksualne? Czas na zaprzyjaźnienie się z L-cytruliną

Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

L-cytrulina to aminokwas, który po raz pierwszy wyizolowano z arbuza i te właśnie owoce są jej najlepszym źródłem. Cytrulina zwiększa wytrzymałość, obniża ciśnienie, poprawia pracę serca, zmniejsza zmęczenie. O tym związku najczęściej mówi się w kontekście poprawy aktywności fizycznej. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze ukrwienie tkanki mięśniowej. Co ciekawe, wykazuje właściwości lecznicze w zaburzeniach seksualnych – powoduje wzrost libido u kobiet. 

L-cytrulina jest naturalnym aminokwasem występującym w żywności i wytwarzanym w organizmie. Poprawia przepływ krwi, obniża ciśnienie, zwiększa energię i wpływa na poprawę wyników sportowych. Stosowany jest w chorobie Alzheimera, otępieniu, zmęczeniu, niedokrwistości, zaburzeniach erekcji, nadciśnieniu i cukrzycy. Dodatkowo, poprawia zdrowie seksualne kobiet.

Urszula Gruszka: Jakie zastosowanie ma L-cytulina?

Dietetyk Olga Gwadowska: L-Cytrulina to bardzo ważny aminokwas, który oddziałuje na wiele funkcji w naszym organizmie a najlepsze efekty daje bezpośrednio przed aktywnością fizyczną. Stosowany w leczeniu demencji, osłabieniu mięśni, anemii sierpowatej, dysfunkcji erekcji, nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy. L-cytrulina wykorzystywana jest podczas leczenia chorób serca, w celu poprawy wyników sportowych, zwiększeniu ogólnej energii oraz poprawie budowy ciała. Wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia podczas wysiłku tlenowego oraz beztlenowego, usprawniając układ krążenia. Dodatkowo, zwiększa produkcję tlenku azotu w organizmie.

Dla kogo szczególnie ważna jest suplementacja?

L-cytrulina jest aminokwasem szczególnie zalecanym dla kobiet uprawiających sport, ponieważ zmniejsza zmęczenie, a zwiększa wytrzymałość organizmu podczas wzmożonego treningu. Dodatkowo stosowanie L-cytruliny jest doskonałym sposobem na uniknięcie zakwasów. Warto podkreślić, że dzięki temu, że rozszerza ściany naczyń krwionośnych poprzez zwiększenie ilości tlenku azotu, więcej tlenu i składników odżywczych dostaje się do mięśni i innych narządów. Stwierdzono, że L-cytrulina pomaga zmniejszyć bolesność mięśni. Ze względu na wzrost poziomu L-argininy w osoczu po spożyciu tej substancji, ludzie mogą odczuwać mniejsze zmęczenie i czuć się bardziej zrelaksowani. 

Zwiększenie przepływu krwi jest korzystne nie tylko dla sportowców, lecz także dla mężczyzn o umiarkowanych zaburzeniach erekcji. Jeżeli stężenie tlenku azotu jest wysokie zwiększa się napływ krwi do ciał jamistych członka i w konsekwencji do wzwodu. U kobiet również sprawdzi się jako substancja na wzrost libido.

Czy wpływa na choroby serca?

Jak najbardziej. jest to prawdopodobnie jedna z największych zalet L-cytruliny, która w jakimś stopniu mniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca. Tętnice kurczą się i rozszerzają, aby kontrolować ciśnienie krwi w naszym organizmie oraz transportują krew. Ważne jest, aby nie były one sztywne, ponieważ to może spowodować udar, atak serca lub zatrzymanie akcji serca. Prawidłowe funkcjonowanie tętnic możemy zawdzięczać dzięki obecności tlenku azotu. Jak już wiadomo, L-cytrulina uelastycznia tętnice i obniża ciśnienie krwi, przez co cały mechanizm pracuje w prawidłowy sposób.

Poruszmy temat wpływu L-cytruliny na sferę seksualną

L-cytrulina stosowana jest głównie w przypadku mężczyzn, w zaburzeniach erekcji. Ta substancja ma bezpośredni wpływ na przepływ krwi w organizmie, dlatego może być skutecznym, nieinwazyjnym sposobem leczenia. Kobiety również na tym skorzystają. Dodatkowo, przeprowadzono badanie na grupie kobiet, które cierpiały na zaburzenia seksualne. W rezultacie, po czterech tygodnia stosowania substancji z zawartością L-cytruliny, zaobserwowały one wzrost libido i poprawę funkcji seksualnych. Zatem, substancja ta może wspomóc naszą sferę seksualną.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: