4 min.
Nietolerancje pokarmowe. „To temat, który budzi spore zainteresowanie…” – pisze Anna Lewandowska na Instagramie. Co warto wiedzieć?

Anna Lewandowska / Instagram
Najnowsze
17.01.2021
Czy dieta ma wpływ na naszą seksualność? Wyjaśnia dietetyczka Paulina Ihnatowicz
17.01.2021
Masło czekoladowe – zdrowe, bo domowe!
16.01.2021
Jedzenie dobre dla mózgu
16.01.2021
Elektrolity – sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz
16.01.2021
Prekoncepcja – czym jest i dlaczego jest tak ważna dla przyszłych rodziców? Wyjaśnia ginekolożka lek. Anna Horbaczewska
„Coraz więcej osób decyduje się na badania, które mają wykazać jakie pokarmy są przez ich organizm nieprawidłowo tolerowane i eliminować je ze swojej diety na pewien czas” – pisze Anna Lewandowska w swoim poście na Instagramie. Dlaczego o nietolerancjach pokarmowych mówi się tak często?
Spis treści
Anna Lewandowska
Anna Lewandowska to obecnie jedna z najbardziej popularnych celebrytek, a informacja o jej kolejnej ciąży jeszcze bardziej podkręciła szum wokół sportsmenki i trenerski. Każdy ruch Lewandowskiej od lat jest szeroko komentowany. Tak jest i tym razem. Lewandowska wrzuciła na swojego Instagrama post o nietolerancjach pokarmowych. To temat, który od lat wzbudza wiele kontrowersji. Właśnie dlatego trenerka wraz z dr n. biol. med. Patrycją Szlachtą postanowiła wyjaśnić, o co w tym tak naprawdę chodzi.
Nietolerancje pokarmowe – od czego zacząć?
„NIETOLERANCJE POKARMOWE to temat, który budzi spore zainteresowanie. Coraz więcej osób decyduje się na badania, które mają wykazać jakie pokarmy są przez ich organizm nieprawidłowo tolerowane i eliminować je ze swojej diety na pewien okres czasu.
Przeprowadzone dotychczas analizy naukowe wskazują, że dieta eliminacyjna może być skuteczna w walce z wieloma schorzeniami.
Jeśli jesteś osobą, która dba o ✔️zdrowy styl życia, ✔️zwraca uwagę na to co je, ✔️aktywnie ćwiczy, a mimo to nadal nie czuje się dobrze 🤷♀️ – ten wpis jest właśnie dla Ciebie” – pisze Lewandowska.
Nietolerancje pokarmowe mogą objawiać się na wiele sposobów. Ekspertka wymienia:
- problemy z nadwagą,
- otyłość,
- zmiany skórne,
- pogorszenie nastroju,
- uczucie ciągłego zmęczenia.
„Myślisz, że wiesz, które pokarmy ci szkodzą? Nic bardziej mylnego! Objawy nietolerancji pokarmowej pojawiają się nawet kilka dni od spożycia uczulającego posiłku” – dodaje trenerka.
Nietolerancje pokarmowe – objawy
Wiele z nas zmaga się z nietolerancjami pokarmowymi. To naprawdę „modny” obecnie temat. Widać to też w komentarzach pod postem trenerki.
„Największą niespodzianką było to, że mam wysoką nietolerancję na kawę – od zawsze piłam kawę, często mówiąc „muszę wypić kawę, bo jak nie wypiję to boli mnie głowa”… odstawiłam kawę po otrzymaniu wyników … i tym sposobem nie boli mnie głowa praktycznie nigdy”,
„Nietolerancje czy alergie są objawem, a nie chorobą, są wynikiem nieszczelnego jelita. Trzeba oczyścić najpierw organizm, a potem uszczelnić jelito. Żmudna droga, ale warto”,
„U mnie IBS plus nietolerancja laktozy, jest ciężko, a każde rewolucje żołądkowe objawiają się na twarzy w postaci pryszczy i plam. Niestety wpływa to także na samoocenę i samopoczucie. Ale da się żyć, nawet trzeba!” – czytamy.
Nietolerancje pokarmowe – jakie są?
Przypomnijmy: nietolerancja pokarmowa najczęściej dotyczy laktozy, histaminy, fruktozy czy kofeiny. Polega na dysfunkcji reakcji enzymatycznych, wskutek których dochodzi do różnych reakcji, w zależności od dawki substancji i możliwości jej neutralizacji przez organizm. Objawy to m.in. bóle brzucha, katar czy pokrzywka.
Zobacz także
Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go dalej!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

10.01.2021
„Bardzo chciałabym, aby każda z nas posiadła podstawową umiejętność tworzenia ziołowych lekarstw” – mówi Ruta Kowalska, zielarka

30.12.2020
Zdrowsze grzechy żywieniowe. Jak wybrać najzdrowsze chipsy?

25.12.2020
Lara Gessler: Jeśli coś daje początek życiu, jest zalążkiem – to siłą rzeczy musi być wyposażone w bardzo wiele cudownych właściwości

24.12.2020