Przejdź do treści

„Nie traktuj odchudzania jako jedynego słusznego wyboru w drodze do zmiany nawyków. Popatrz na swoje ciało jak na maszynę, która potrzebuje paliwa” – apeluje Marta Stoberska

kobieta ćwiczy
"Nie traktuj odchudzania jako jedynego słusznego wyboru w drodze do zmiany nawyków. Popatrz na swoje ciało jak na maszynę, która potrzebuje paliwa" - apeluje Marta Stoberska/ Zdjęcie: Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Ruszaj się, ile możesz kobieto. Najpierw dla zdrowia a potem dla wyglądu” – pisze na swoim profilu na Instagramie Marta Stoberska. Trenerka personalna i instruktorka fitness, znana w mediach społecznościowych jako „Zmobilizuj się z Martą”, ostrzega kobiety, by w drodze po wymarzoną sylwetkę nie skupiały się jedynie na odchudzaniu.

Nie chudnij dla samego schudnięcia

„Schudłaś. Brawo! Walczyłaś jak lwica o każde 0,5 kilograma”

Tymi słowami rozpoczyna wpis na swoim profilu na Instagramie instruktorka fitness i trenerka personalna Marta Stoberska. Ekspertka, prowadząca w mediach społecznościowych profil „Zmobilizuj się z Martą”, ostrzega jednak, że schudnięcie nie zawsze wychodzi nam na zdrowie.

„Nie jadłaś słodyczy. Piłaś wyciskane soki. Wydałaś kilka stówek na nowe, mniejsze gacie.

Ale nadal boli cię kręgosłup, bo twoje pośladki są osłabione. Twoja sylwetka nie jest w stanie utrzymać się w prawidłowej pozycji, przez co chodzisz zgarbiona. Nie masz siły nosić dziecka bo zaraz wiotczeją ci ręce. Nie jesteś w stanie wejść bez stanu przedzawałowego na 4. piętro” – pisze.

Dodaje, by w kształtowaniu nowych nawyków pamiętać, że najważniejsze jest nasze zdrowie i sprawność organizmu, a nie odpowiednia ilość kilogramów na wadze.

„Nie traktuj odchudzania jako JEDYNEGO SŁUSZNEGO WYBORU w drodze do zmiany nawyków” – apeluje.

odchudzanie nie jest tanie

Twoje ciało potrzebuje paliwa

Stoberska radzi, by spojrzeć na siebie i swoje nawyki z innej strony. Wyjaśnia, że to, co robimy każdego dnia, jest paliwem dla naszego organizmu.

„Popatrz na swoje ciało jak na maszynę, która potrzebuje paliwa i sprawnych śrubek, by pracować bez zastrzeżeń.

Bo paliwo się skończy – nie trudno je uzupełnić… ale już wymienić zepsute śrubki jest mega trudno” – dodaje.

Warto więc w drodze po wymarzoną sylwetkę najpierw zadbać o kondycję. Odchudzanie nie jest łatwym procesem. Nie wystarczy więc po prostu mniej jeść, bo dojście naszego organizmu do formy po diecie może nas kosztować nie tylko sporo pieniędzy, ale i zdrowie.

„Ruszaj się, ile możesz kobieto. Najpierw dla zdrowia a potem dla wyglądu” – podsumowuje Stoberska.

„Bycie na diecie stało się w naszej kulturze atrybutem kobiety”. Psychodietetyczka Małgorzata Akkus wyjaśnia, dlaczego diety odchudzające są nieskuteczne i dlaczego warto zacząć jeść intuicyjnie

Zmobilizuj się z Martą Stoberską

Marta Stoberska jest trenerką personalną z międzynarodową akredytacją REPs. W mediach społecznościowych promuje zdrowy stosunek do ciała. Zasłynęła ciałopozytywną akcją „Te dupy są prawdziwe”. Stworzyła też otwartą grupę na Facebooku „ZMOBILIZOWANE”, gdzie prowadzi treningi na żywo i wszystkie chętne dziewczyny mogą skorzystać.

Jej profil na Instagramie o nazwie „Zmobilizuj się z Martą” śledzi ponad 10 tys. osób. Trenerka uświadamia na nim, że piękne ciało to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim zdrowie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: