Przejdź do treści

Masz podwyższony poziom cholesterolu? Włącz do diety te produkty

Cebula i czosnek na talerzu
Masz podwyższony poziom cholesterolu? Te produkty włącz do diety/ Pexels, fot. Karolina Grabowska
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Zmiana diety, własnych przyzwyczajeń pozwoli utrzymać stan na bieżącym poziomie a nawet może polepszyć poziom cholesterolu. To świetny początek” – pisze Agnieszka Pocztarska z portalu Czytamy Etykiety. Ekspertka wymienia, które produkty należy włączyć do swojej diety, by obniżyć poziom cholesterolu. 

Nieodpowiednia dieta a wysoki poziom cholesterolu

Źródła podwyższonego cholesterolu w pierwszej kolejności należy szukać w źle zbilansowanej diecie. Duże znaczenie mają także nieprawidłowa masa ciała czy aktywność fizyczna. Problem ten poruszyła na swoim profilu na Instagramie Agnieszka Pocztarska, autorka portalu Czytamy Etykiety. Jak wyjaśnia, sama dzięki ostatnim badaniom dowiedziała się, że ma zbyt wysoki poziom cholesterolu.

Dzięki temu, że dowiedziałam się o tym tak wcześnie, mogę zareagować, zmieniając na początek po prostu swoje nawyki żywieniowe, czy dodając aktywność fizyczną, aby nie musieć wspierać później/za parę lat walki z obniżeniem cholesterolu lekami, które niestety mają spore skutki uboczne – tłumaczy.

Ekspertka po konsultacji ze swoim lekarzem stwierdziła, że pierwszym krokiem po zdrowie, jest zmiana diety.

Zmiana diety, własnych przyzwyczajeń pozwoli utrzymać stan na bieżącym poziomie a nawet może polepszyć poziom cholesterolu. To świetny początek.

Dodać do tego trzeba aktywność fizyczną spacery, marsze, pływanie… wszyscy mówią, że przy podwyższonym cholesterolu, trzeba utrzymać organizm w dobrej formie. Ważna jest regularność, więc od poniedziałku wracam do ćwiczeń – powoli, w swoim tempie – dodaje.

Co jeść, aby obniżyć poziom cholesterolu?

Niektóre produkty pomogą nam w dużym stopniu obniżyć wysoki poziom cholesterolu. Ważne w szczególności, by je spożywać na wczesnym etapie. Co jeść? Ekspertka wymienia:

  • owoce – jabłka, gruszki;
  • warzywa strączkowe;
  • płatki jęczmienne, kaszę jęczmienną;
  • makaron razowy lub żytni;
  • pieczywo razowe, żytnie lub z pełnego przemiału;
  • chudy nabiał;
  • jogurty i kefiry zawierające żywe kultury bakterii;
  • czosnek, cebulę i szczypiorek;
  • oleje nierafinowane,
  • orzechy włoskie, migdały;
  • chude mięsa,
  • ryby.
Cholesterol HDL – co to takiego i dlaczego warto badać jego poziom? 

Czytamy Etykiety

Za profilem na Instagramie i portalem Czytamy Etykiety stoi Agnieszka Pocztarska. Jej konto na Instagramie obserwuje 260 tys. osób. 

Jak sama o sobie pisze: „Jestem takim samym konsumentem jak ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności”.

„Wszyscy lubimy wiedzieć, co jemy i jak to jedzenie wpływa na nasz organizm. Niestety, nie każdy ma czas i wiedzę, aby móc dobrze wybrać. Dlatego my każdego dnia analizujemy etykiety i przyglądamy się z bliska składom produktów w polskich sklepach – dla WAS! Naszą wiedzą i doświadczeniem chcemy dzielić się z Wami, a jednocześnie ułatwiać codzienne wybory zakupowe” – czytamy na stronie Czytamy Etykiety.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?