2 min.
Ratunek dla słodyczożerców

Najnowsze
01.03.2021
Jak poradzić sobie z wodą zatrzymaną w organizmie? Radzi Agnieszka Pocztarska
28.02.2021
Wiecznie jesteś głodna? Sprawdź, jak łatwo sobie z tym poradzić
28.02.2021
Martwi cię słaba przemiana materii? Oto, co może być przyczyną
28.02.2021
Przepis na zakwas pszenny. Niezawodny i bardzo prosty!
27.02.2021
Warstwowy pudding chia. Doskonale wpływa zarówno na ciało jak i umysł
Nie jesteś w stanie opanować się przed jedzeniem słodyczy, a tuż po ich zjedzeniu czujesz spadek energii i ospałość? W dodatku masz wyrzuty sumienia? Oto kilka sposobów na ratowanie sytuacji.
Słodycze nie są zdrowe. Po prostu. I nie jest to chyba żadne odkrycie. Ale jeśli już ulegniemy pokusie – istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie ryzyka magazynowania cukru w postaci tkanki tłuszczowej oraz na wyeliminowanie spadku energii, który często pojawia się, gdy pochłonie się zbyt dużą ilość cukru. Oto one:
Ruszaj się
Ruch to nasz ulubiony i chyba najbardziej oczywisty sposób. Żeby spalić kalorie pochodzące z ulubionych słodkości, często potrzeba naprawdę bardzo aktywnego wysiłku fizycznego, jednak nawet jeśli nie uda nam się spalić wszystkich kilokalorii, warto poćwiczyć, by zmniejszyć poziom cukru we krwi. Trzeba jednak pamiętać, że czasami (w zależności od kaloryczności produktu), aby spalić jeden batonik potrzebny nam cały godzinny trening.
Wyeliminuj lub ogranicz węglowodany
W kolejnych posiłkach postaw na warzywa lub produkty białkowe. Nawet, jeśli nie zmniejszysz tym całkowitego dziennego spożycia kalorii, to utrzymamy poziom cukru we krwi nie będzie skakał w dalszej części dnia.
Pij wodę
Czemu? Bo w pierwszym odruchu, kiedy dopada cię tak zwany zjazd energetyczny, prawdopodobnie sięgasz po kawę. Pamiętaj, że zazwyczaj pomaga ona tylko na krótką metę. Picie wody nawadnia organizm. Będziesz tego potrzebować.
Bądź na nogach
Nawet jeśli w sytuacji spadku energii najchętniej udałbyś się na drzemkę. Badania opublikowane przez amerykańską agencję CDC (Centers for Disease Control and Prevention) wykazały, że osoby pracujące przy tzw. biurkach stojących mają więcej energii, są bardziej skupione, a ich praca jest bardziej wydajna. Dodatkowo można w tej sposób spalić chociaż część nadmiernie spożytych kalorii.
Udostępnij
Zobacz także

„Odchudzanie powinnyśmy zacząć od ustabilizowania emocji, a dopiero później od jedzenia”. Nie stresuj się! To ma wpływ na naszą wagę, przekonuje dietetyczka

„Brzuch tarczycowy? Nie ma takiego objawu. Mylimy pojęcia” – mówi endokrynolog Maciej Jędrzejowski

„Bycie na diecie stało się w naszej kulturze atrybutem kobiety”. Małgorzata Akkus tłumaczy, jak jeść intuicyjnie i dlaczego diety odchudzające są nieskuteczne
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

10.01.2021
„Bardzo chciałabym, aby każda z nas posiadła podstawową umiejętność tworzenia ziołowych lekarstw” – mówi Ruta Kowalska, zielarka

30.12.2020
Zdrowsze grzechy żywieniowe. Jak wybrać najzdrowsze chipsy?

25.12.2020
Lara Gessler: Jeśli coś daje początek życiu, jest zalążkiem – to siłą rzeczy musi być wyposażone w bardzo wiele cudownych właściwości

24.12.2020