Przejdź do treści

Ser z Lidla wycofany ze sprzedaży. „Możliwość wystąpienia metalowego ciała obcego”

Ser z Lidla wycofany ze sprzedaży. "Możliwość wystąpienia metalowego ciała obcego"
Ser z Lidla wycofany ze sprzedaży. "Możliwość wystąpienia metalowego ciała obcego" / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kupiłaś ostatnio ser kozi w Lidlu? Koniecznie sprawdź, jaką ma serię na opakowaniu. To bardzo ważne, ponieważ, jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, pięć z nich może zawierać metal. „Nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie” – ostrzega GIS.

Ser pleśniowy wycofany z obrotu

Jak podaje GIS na swojej stronie internetowej, Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje ze sprzedaży ser pleśniowy kozi Pilos. Skąd taka decyzja? Sieć sklepów otrzymała informację od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire, że mogą się w nim znajdować „metalowe ciała obce”.

Komunikat dotyczy produktu o nazwie Pilos ser kozi 200 g, którego dystrybutorem w Polsce jest Lidl Polska. Wycofane ze sprzedaży ma być pięć partii sera oznaczonych różnymi terminami przydatności do spożycia:

  • 01/10/2022,
  • 06/10/2022,
  • 09/10/2022,
  • 11/10/2022,
  • 15/10/2022.

Sprawdź, czy przypadkiem nie kupiłaś sera o jednym z wymienionych numerów seryjnych. A jeśli tak, to GIS i Lidl jasno określają, jakie masz prawa i czego absolutnie nie powinnaś robić.

Zalecenia dla klientów

Co zrobić, jeśli kupiłaś ser kozi Pilos? Informacje na ten temat zamieściła na swojej stronie internetowej dystrybuująca go sieć dyskontów.

Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu” – podkreślają przedstawiciele Lidl Polska.

Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza na swojej stronie, że „nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie”. Dodaje, że organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie ich z obrotu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: