2 min.
Ser z Lidla wycofany ze sprzedaży. „Możliwość wystąpienia metalowego ciała obcego”

Ser z Lidla wycofany ze sprzedaży. "Możliwość wystąpienia metalowego ciała obcego" / Unsplash
Kupiłaś ostatnio ser kozi w Lidlu? Koniecznie sprawdź, jaką ma serię na opakowaniu. To bardzo ważne, ponieważ, jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, pięć z nich może zawierać metal. „Nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie” – ostrzega GIS.
Ser pleśniowy wycofany z obrotu
Jak podaje GIS na swojej stronie internetowej, Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje ze sprzedaży ser pleśniowy kozi Pilos. Skąd taka decyzja? Sieć sklepów otrzymała informację od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire, że mogą się w nim znajdować „metalowe ciała obce”.
Komunikat dotyczy produktu o nazwie Pilos ser kozi 200 g, którego dystrybutorem w Polsce jest Lidl Polska. Wycofane ze sprzedaży ma być pięć partii sera oznaczonych różnymi terminami przydatności do spożycia:
- 01/10/2022,
- 06/10/2022,
- 09/10/2022,
- 11/10/2022,
- 15/10/2022.
Sprawdź, czy przypadkiem nie kupiłaś sera o jednym z wymienionych numerów seryjnych. A jeśli tak, to GIS i Lidl jasno określają, jakie masz prawa i czego absolutnie nie powinnaś robić.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zalecenia dla klientów
Co zrobić, jeśli kupiłaś ser kozi Pilos? Informacje na ten temat zamieściła na swojej stronie internetowej dystrybuująca go sieć dyskontów.
„Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu” – podkreślają przedstawiciele Lidl Polska.
Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza na swojej stronie, że „nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie”. Dodaje, że organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie ich z obrotu.
Zobacz także
Poleć artykuł znajomym
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

17.02.2023
„Ciałoneutralność to złoty środek, którego szukamy. Nie patrzmy na siebie skrajnie: muszę być chuda albo jestem gruba i okej, nic z tym nie robię” – mówi Oliwia Dąbrowska ze Szczerej Sfery

14.02.2023
„Działając zgodnie z wartościami, nie poniesiemy porażki. Tylko najpierw trzeba odróżnić je od celów”. O zastosowaniu terapii ACT w zmianie diety mówi Anna Paluch

03.02.2023
„Rodzic nie może być przemytnikiem, dziecko powinno jeść świadomie” – mówi dietetyczka Marta Kostka, autorka książki „Rozgryzione”

23.01.2023