Ocet jabłkowy na odchudzanie – hit czy wielki kit?
Ocet jabłkowy na odchudzanie to jeden z oryginalniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych kilogramów. Metoda mimo swojej oryginalności posiada liczne zalety, między innymi pomaga skutecznie schudnąć stąd wiele osób poleca ten sposób określając go jako złoty graal. Czym jest ocet jabłkowy? Jak działa? Jakie niesie korzyści i czy rzeczywiście pomaga zgubić zbędne kilogramy? Sprawdźmy!
Czym jest ocet jabłkowy i jak działa na odchudzanie?
Ocet jabłkowy na odchudzanie powstaje podczas fermentacji owoców — jabłek. Ocet przygotowuje się z dodatkiem drożdży, który jest katalizatorem fermentacji, Proces ten następnie wywoływany jest przez bakterie octowe. Roztwór nabiera wtedy bursztynowego koloru oraz charakterystycznego zapachu. Po zakończonej fermentacji powstaje alkohol w formie octu jabłkowego. Zawiera on polifenole, flawonoidy i beta-karoten oraz jest bogaty w minerały, witaminy i pektyny.
Ocet jabłkowy pomaga również chudnąć i tracić zbędne kilogramy. Zasada jego działania skupia się na przyspieszaniu rozpuszczania się tłuszczów w naszym organizmie. Jeśli więc będziemy stosowali ocet jabłkowy na odchudzanie, pomoże on nam szybciej niż zwykle spalić tkankę tłuszczową. Cały proces nie jest jednak szybki, a rezultaty są regularne, wolne i długofalowe. Podczas picia octu jabłkowego w pierwszych dniach odnotujemy największy spadek wagi spowodowany odwodnieniem organizmu i pozbyciem się nadmiaru wody. Działanie octu jabłkowego opiera się również na przyspieszeniu metabolizmu. Dzięki octowi nasz żołądek szybciej trawi i wydziela więcej soków żołądkowych. W połączeniu z przyspieszonym rozpuszczaniem tłuszczów, oraz elementem detoksykującym, zyskujemy szybszą przemianę materii, która znacznie pomaga przy odchudzaniu się.
Ocet jabłkowy — korzyści i zalety
Ocet jabłkowy posiada bardzo wiele różnego rodzaju korzyści, z których możemy czerpać. Choć wiele osób skupia się jedynie na funkcji spalania tłuszczu i odchudzaniu, ocet jabłkowy jest też korzystny dla naszego zdrowia ze względu na skład i zawartość odpowiednich substancji. Pierwszą korzyścią octu jabłkowego jest zwalczanie bakterii i wspieranie układu immunologicznego. Będzie to pomocne szczególnie podczas jesieni, gdy nasza odporność jest wystawiana na ciężką próbę. Ocet jabłkowy wspomaga również pracę układu nerwowego oraz serca i chroni przed niedokrwieniem. Często niezauważonym plusem octu jabłkowego jest zmniejszanie poziomu cukru we krwi oraz zwiększanie wrażliwość komórek na insulinę, co będzie bardzo korzystne dla osób cierpiących na konkretne przypadłości diabetologiczne. Do zalet, które możemy zauważyć zewnętrznie, możemy zaliczyć jeszcze pozytywny wpływ na włosy i paznokcie oraz usprawnienie pracy mózgu.
Ocet jabłkowy na odchudzanie posiada wiele korzyści — w tym te pro urodowe. Wiele gwiazd chwali się używaniem octu jabłkowego, który poprawia cerę i pomaga im np. walczyć z trądzikiem. Jedną z większych korzyści octu jabłkowego jest możliwość uniknięcia efektu jo-jo. Chudnięcie przy pomocy octu jest powolne, dzięki czemu zmniejszamy znacznie ryzyko powrotu do swojej poprzedniej wagi, czego nie oferuje wiele diet.
Jak powinniśmy pić ocet jabłkowy na odchudzanie?
Picie octu jabłkowego nie jest przerwanie proste i komfortowe. Istnieje jednak kilka porad, które usprawnią proces odchudzania. Pierwszą z nich jest picie octu na czczo. Wtedy doprowadzimy najszybciej do spalania tkanki tłuszczowej. O ile nie damy rady wypić dwóch łyżek octu jabłkowego na czczo, alternatywą jest wymieszanie takiej porcji z wodą i wypicie jej po śniadaniu. Osoby, które chcą stracić najwięcej kilogramów, powinny pić ocet na czczo, po obiedzie i przed snem. Taką kurację możemy przeprowadzać jedynie przez tydzień. Po miesiącu przerwy możemy powtórzyć ją ponownie.
Picie octu jabłkowego nie jest sposobem na natychmiastowe i bezwarunkowe chudnięcie. Powinniśmy oprócz jego spożywania przyłożyć również sporo uwagi do naszej diety. Samo spożywanie octu jabłkowego będzie jedynie uzupełnieniem zdrowej i zbilansowanej diety o odpowiedniej kaloryczności. Nie powinniśmy również stosować zbyt dużych ilości octu, a każde działanie uboczne wywołuje niepokojące dolegliwości, powinno być konsultowane z lekarzem.
Polecamy
Jak odchudzić dziecko? Poradnik dla rodziców
Robert Kudelski: „Oczekuje się od nas, osób z otyłością, większej dyscypliny. Jakby ta dyscyplina miała załatwić sprawę”
Ozempic i Wegovy pomocne w walce z uzależnieniami? Zaskakujący efekt uboczny leków na odchudzanie
Skąd bierze się efekt jo-jo? Co zrobić, by go uniknąć?
się ten artykuł?