Przejdź do treści

Masz słabe, łamliwe paznokcie? Dietetyczka kliniczna wyjaśnia, jak możesz wzmocnić je dietą

Masz słabe, łamliwe paznokcie? Dietetyczka kliniczna wyjaśnia, jak możesz wzmocnić je dietą
Masz słabe, łamliwe paznokcie? Dietetyczka kliniczna wyjaśnia, jak możesz wzmocnić je dietą/ Unsplash.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Twoje paznokcie są w bardzo złej kondycji? Próbowałaś już wielu odżywek i nie widzisz efektów? Może najwyższy czas, żeby pomyśleć nad zmianą diety. O tym, jaki ma wpływ na stan paznokci, pisze na swoim profilu na Instagramie dietetyczka kliniczna Joanna Dauksza.

Dieta a kondycja paznokci

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Może zamiast szukać kolejnej odżywki do paznokci (takiej 5 w 1 albo nawet 7 w 1), warto zastanowić się, co możesz zmienić w swojej diecie? Jak podkreśla w swoim wpisie na Instagramie Joanna Dauksza, dzięki diecie możesz skutecznie wzmocnić swoje paznokcie. Jak to zrobić?

„Jedz produkty bogate w biotynę (jajka, migdały, łosoś, bataty). Biotyna sprawia, że paznokcie są mniej łamliwe oraz stają się grubsze” – wskazuje dietetyczka.

A co, jeśli nie możesz poradzić sobie z przebarwieniami na paznokciach? Ekspertka radzi, żeby sprawdzić, czy nie masz niedoboru witaminy B12. To właśnie on może je powodować. Jak dodaje Dauksza, witamina B12 znajduje się w mięsie, rybach, jajach. Zazwyczaj jesteśmy w stanie więc zapewnić jej odpowiednią ilość w organizmie przy właściwie zbilansowanej diecie, ale wegetarianie i weganie powinni ją suplementować. Oprócz tego warto sprawdzić też swój poziom żelaza.

„Niedobór żelaza wpływa na organizm całościowo. To mało oczywiste, ale niedobór żelaza = osłabione i bardziej łamliwe/kruche paznokcie. Źródła żelaza to: mięso, ale również żółtka jaj, pestki dyni czy otręby pszenne” – pisze specjalistka.

„Dieta z przyjemnością”

Za profilem „Dieta z przyjemnością” stoi mgr Joanna Dauksza, która jest dietetyczką kliniczną. Jak sama o sobie pisze, stara się sprawiać, by dieta była przyjemnością. Zarówno w mediach społecznościowych, jak i na blogu dzieli się swoją wiedzą. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 13 tys. osób.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: