Przejdź do treści

Jak pić herbatę z cytryną, żeby sobie nie zaszkodzić? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Bogdan

Jak pić herbatę z cytryną, żeby sobie nie zaszkodzić? Wyjaśnia chemiczka
Jak pić herbatę z cytryną, żeby sobie nie zaszkodzić? Wyjaśnia chemiczka / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wiele mówi się o tym, że połączenie herbaty z cytryną jest szkodliwe. Jak jest naprawdę? I co można zrobić, żeby taki napój pozytywnie wpływał na nasze zdrowie? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Bogdan na swoim instagramowym profilu „Zdrowa chemia”.

Herbata z cytryną – czy zawsze nam szkodzi?

” 'Herbata z cytryną powoduje raka lub Alzheimera’ – często słyszę takie opinię. Wszyscy coś czytają, ale często nie weryfikują informacji” – czytamy na profilu na Instagramie „Zdrowa chemia”.

Jaka jest więc prawda? Sylwia Bogdan, ekspertka prowadząca profil wyjaśnia, że w liściach herbaty znajdują się związki glinu, które nie rozpuszczają się w wodzie. Dopiero po dodaniu cytryny tworzy się niekorzystny dla naszego zdrowia cytrynian glinu. To właśnie o tym związku mówi się często, że jest przyczyną choroby Alzheimera.

Jednak jest sposób na to, żeby herbata z cytryną nam nie zaszkodziła. Banalnie prosty!

„Wystarczy przed dodaniem cytryny wyjąć torebkę herbaty. Nie będzie liści, więc szkodliwy glin nie będzie się uwalniał z liści. I w efekcie herbata z cytryną nie jest szkodliwa” – wyjaśnia chemiczka.

„Zdrowa chemia”

„Zdrowa chemia” to profil na Instagramie prowadzony przez chemiczkę i doktorantkę na wydziale chemii Sylwia Bogdan. Jak sama o sobie pisze, obala czarny PR na temat chemii. W jej postach znajdziemy między innymi przepisy, informacje o naturalnych suplementach diety czy olejkach. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 8 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zdrowa Chemia (@chemiazdrowa)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.