Przejdź do treści

GIS wycofuje partie oleju z ryżu naturalnego. Produkt nie spełnia wymagań

Kobieta w sklepie wybiera produkty
GIS wycofuje partie oleju z ryżu naturalnego. Produkt nie spełnia wymagań/ iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Olej ryżowy zanieczyszczony. Państwowa Inspekcja Sanitarna w trakcie badań odkryła w oleju ryżowym przekroczony poziom estrów glicydowych. Produkt został uznany za niebezpieczny dla zdrowia, nie należy go spożywać.

Wycofany został olej z ryżu naturalny 100 proc., 500 ml marki SoRiso, wyprodukowany dla Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa. Numer partii – E386, data trwałości – 18.03.2021.

Powodem wycofania jest wykrycie przez Państwową Inspekcję Sanitarną przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych oraz estrów 3-monochloropropanodiolu.

Jajka w kartoniku

Zgodnie z oceną ryzyka przygotowaną przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny produkt o podanym numerze partii należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów – czytamy w komunikacie podanym przez GIS.

Italmex Warszawa Sp. z o.o. zobowiązała się do poinformowania swoich klientów o konieczności wstrzymania dalszej dystrybucji i zwrotu kwestionowanej partii.

Jeśli posiadasz w domu ten produkt, nie spożywaj go, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

GIS

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.