Przejdź do treści

Truskawki nie wyglądają najlepiej? Wypróbuj prosty trik, dzięki któremu znów będą apetyczne

Truskawki nie wyglądają najlepiej? Wypróbuj prosty trik, dzięki któremu znów będą apetyczne Anastasia Zhenina/Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Choć kupić truskawki możemy kupić cały rok, zwykle w plastikowym pojemniczku, czekamy jednak na te świeże, które pojawiają się na straganach w maju i czerwcu. Co należy zrobić, aby truskawki jak najdłużej wyglądały ładnie i świeżo?

Zjadaj od razu

Najlepsze i najsłodsze truskawki to te zerwane w pełni swojej dojrzałości. Należą do grupy owoców jagodowych, które są zazwyczaj nietrwałe, a co za tym idzie nie powinniśmy ich długo przechowywać, najlepiej zjeść je tego samego dnia, którego się je kupiło. Jeśli jesteś w grupie osób, które pałaszują truskawki od razu po zakupie (i umyciu oczywiście), możesz się cieszyć pysznymi i aromatycznymi owocami. Co, jeśli nie zjadasz całej łubianki na raz?

Przede wszystkim, nie mocz truskawek zbyt długo w wodzie – dzięki temu unikniesz utraty aromatu i jędrności. Truskawki najlepiej myć na bieżąco, tuż przed spożyciem.

Co zrobić, kiedy truskawki nie wyglądają już dobrze?

Rano kupiłaś truskawki, a wieczorem już nie zachęcają, aby po nie sięgnąć? Jest na to jeden prosty sposób. Podzieliła się nim jedna z użytkowniczek Facebooka, a jej trik – chociaż nie jest zbyt odkrywczy, w końcu w podobny sposób „odświeżamy” wiele innych produktów – podbił serca wiele osób. Wpis ma mnóstwo udostępnień i polubień.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że włożysz truskawki na 20 minut do miski z zimną wodą i lodem. Po upływie trgo czasu, truskawki będą znowu ładnie wyglądać i będą perfekcyjnie soczyste.

Pamiętaj, że ten trik jednak nie działa na truskawki, które faktycznie się zepsuły. Sprawdzi się jedynie na tych lekko pomarszczonych, z mało apetycznymi plamkami. Absolutnie nie powinno jeść się zepsutych, spleśniałych truskawek.

Co jeszcze?

Jeśli chcesz utrzymać świeżość truskawek na dłużej, wyłóż pojemnik lub miskę, w którym je trzymasz ręcznikiem papierowym. Wchłonie od nadmiar wody, a truskawki dłużej pozostaną jędrne. Najlepszym sposobem jest jednak zjadanie truskawek niedługo po kupnie albo chociaż tego samego dnia. Jeśli czekasz na truskawki cały rok, nie będzie to żadnym skomplikowanym wyczynem.

 

Źródło: Cosmopolitan

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: