Przejdź do treści

Red Lipstick Monster szczerze o zaburzeniach odżywiania. „Z jedzeniem zachowuję się jak osoba uzależniona. Mam do niego chory stosunek”

Red Lipstick Monster / YouTube
Red Lipstick Monster / YouTube
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„W czym byłam najlepsza? W pielęgnowaniu znęcania się nad sobą jedzeniem. Jadłam, ile się da. Tyle, ile byście mi dali, to tyle bym zjadła. Ból brzucha? Gigantyczny, nawet codziennie. Jedzenie było dla mnie załatwianiem wszystkich emocji – i tych pozytywnych, i tych negatywnych” – tak opisuje swoje doświadczenia youtuberka Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana jako Red Lipstick Monster. Wizażystka przyznała tym samym, że od lat zmaga się z zaburzeniami odżywiania.

Red Lipstick Monster

34-letnia Ewa Grzelakowska-Kostoglu to jedna z najpopularniejszych polskich youtuberek. Od lat na swoim kanale na YouTube prezentuje nowinki kosmetyczne. Nie wstydzi się pokazywać bez makijażu. Jest bardzo naturalna i szczera, dzięki czemu obserwuje ją coraz więcej osób.

Ostatni film na jej kanale jest jednak inny. Nie chodzi tu o zaprezentowanie najnowszej techniki makijażu czy recenzję nowej serii kosmetyków. Grzelakowska-Kostoglu postanowiła podzielić się ze swoimi fanami ważną informacją dotyczącą jej życia. Youtuberka od lat zmaga się bowiem z zaburzeniami odżywiania.

Zaburzenia odżywiania

„Moje ciało robi fizycznie wszystko, by nie tracić nadprogramowych kilogramów. I przez choroby, które mam, przez genetykę i tryb budowy ciała…” – mówi Red Lipstick Monster.

Youtuberka dodaje, że nie czuje się w żaden sposób zawstydzona swoim ciałem.

„Mam swoje kompleksiki, ale one nie ograniczają mi mojego życia. Lubię swoje ciało i bardzo szanuję je przede wszystkim za to, że pozwala mi żyć pełnią życia i doświadczać zmysłami. To jest niesamowite. Ale oczywiście – gdybym miała wybierać, byłabym zdrowa i szczupła” – mówi.

anorektyczka

Zmiana myślenia

Dlaczego youtuberka postanowiła właśnie teraz o tym powiedzieć? Z powodu zmian, jakie wprowadziła w swoim życiu.

„To, co teraz robię, to zmiana myślenia. Totalna. Zmiana postrzegania tego, czego się nauczyłam. (…)

Co mnie zmotywowało? Kocham wolność – swoją i innych. Największą motywacją dla mnie jest więc to, że ja chcę znowu posiadać kontrolę. Chcę być decyzyjną osobą – w swoim ciele i w swoim życiu! Nie chcę, żeby moje myśli mówiły mi, co mam robić i co mam jeść…” – mówi  youtuberka.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Co konkretnie zrobiła youtuberka? Red Lipstick Monster jakiś czas temu postanowiła sobie, że nie może odchudzać się całe życie, bo to ją zniszczy. Nie może także nieustannie jeść. W związku z tym spróbowała zmienić swój styl życia.

Kobieta zdrowo się odżywia, planuje wszystkie posiłki i bardzo kontroluje się, żeby nie podjadać. 34-latka wie, że taki tryb życia zajmuje sporo czasu, ale wie także, że to jest dla niej najlepsze.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.