Przejdź do treści

MET Gala 2021 po raz pierwszy z wegańskim menu!

MET Gala, Lady Gaga
MET Gala 2021 po raz pierwszy z wegańskim menu!/ Photo by Gilbert Carrasquillo/GC Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Chcemy być przyszłością amerykańskiej żywności, żywności pochodzenia roślinnego” – powiedział Marcus Samuelsson, szef kuchni i restaurator, ogłaszając przełomową zmianę na MET Gali 2021. W trakcie jednego z najważniejszych wydarzeń modowych podawane będzie menu oparte na roślinach.

Wegańska MET Gala 2021

2021 rok to czas przełomowych wiadomości dla wszystkich roślinożerców. W styczniu wegańska restauracja otrzymała gwiazdkę Michelin. To pierwszy raz od momentu powstania Przewodnika Michelin w 1900 roku, kiedy wyróżniona została restauracja z wyłącznie roślinnym menu. Tym razem do roślinnego przewrotu dołącza jedna z największych modowych imprez – MET Gala. Wpływowa impreza, która miała się odbyć w maju, ale została przełożona przez pandemię COVID-19 na 13 września, po raz pierwszy od 1948 r. zaserwuje swoim gościom w pełni roślinne menu.

Zmiana jest następstwem wydarzeń podczas Złotych Globów 2020, w trakcie których zrezygnowano z mięsa w menu. Organizatorzy mieli na celu szerzenie świadomości na temat szkodliwego wpływu produkcji mięsa na klimat i środowisko.

W tym tygodniu „Vogue” poinformował, że 10 wschodzących szefów kuchni — Fariyal Abdullahi, Nasim Alikhani, Emma Bengtsson, Lazarus Lynch, Junghyun Park, Erik Ramirez, Thomas Raquel, Sophia Roe, Simone Tong i Fabian von Hauske — stworzy swoje własny, zrównoważony, roślinny przepis na w pełni wegańskie danie, które będzie serwowane w trakcie gali.

„Odzwierciedlają to, jak wygląda dzisiejsza scena kulinarna w Nowym Jorku, jak wygląda i smakuje nowa generacja żywności. Pomyśleliśmy, że naprawdę ważne jest, aby porozmawiać o tym, jak zmienia się żywność w Ameryce. Chcemy być przyszłością amerykańskiej żywności, żywności pochodzenia roślinnego” – powiedział Marcus Samuelsson, szef kuchni i restaurator, który wybrał szefów kuchni .

Ponadto szefowie kuchni w tygodniach poprzedzających galę będą dzielić się swoimi przepisami na dania na roślinne za pośrednictwem Instagrama. Wszelkich inspiracji można szukać pod hasztagiem #MetGalaChefs.

Restauracja ONA

MET Gala w dobie pandemii

MET Gala odbywa się corocznie od 1971 r., jednak w ubiegłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii COVID-19. W tym roku z tych samych powodów najgłośniejsza noc modowa została przesunięta na 13 września, choć zawsze odbywa się w pierwszy poniedziałek maja.

Impreza odbędzie się jednak z dwoma zastrzeżeniami. Wszyscy goście muszą być zaszczepieni oraz nosić maseczkę ochronną w trakcie wydarzenia.

Obecnie wszyscy uczestnicy MET Gali muszą przedstawić dowód pełnego szczepienia, a także będą musieli nosić maski w pomieszczeniach, z wyjątkiem jedzenia lub picia. W razie potrzeby zaktualizujemy te wytyczne” – powiedział we wtorek rzecznik MET.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: