3 min.
Jak poradzić sobie z wodą zatrzymaną w organizmie? Radzi Agnieszka Pocztarska

Jak poradzić sobie z wodą zatrzymaną w organizmie? Radzi Agnieszka Pocztarska / Unsplash, fot. Logan Weaver
01.07.2022
7 zasad grillowania dobrych dla wątroby
28.06.2022
Dlaczego tak lubimy jeść tosty z serem? Wyjaśnia biotechnolog Dawid Polak
27.06.2022
Mama Chemik: „Odkrajanie spleśniałego kawałka owocu czy zdejmowanie kożuszka z wierzchu dżemu, a później zjadanie reszty, jest wielkim błędem”
26.06.2022
3 przepisy na wrapy. Dla tych, którym znudziły się kanapki
26.06.2022
Napój arbuzowy – twoje ciało podziękuje ci za tę chwilę wytchnienia
To ona jest odpowiedzialna za uczucie „tycia” po świątecznym przejedzeniu słodyczami i smażonym. To ona też „schodzi” jako pierwsza podczas odchudzania, ujawniając pierwsze widoczne efekty…i to ONA sprawia, że „puchniemy” przed okresem – pisze Agnieszka Pocztarska z portalu Czytamy Etykiety. Woda zatrzymana w organizmie to zmora wielu z nas! Ekspertka podpowiada, jak sobie z nią poradzić.
Powiedz „stop” zatrzymywaniu wody w organizmie
„Wdrażając w życie kilka wskazówek, możecie pozbyć się 'puchnięcia’ albo przynajmniej je zminimalizować. A przy okazji wprowadzić zdrowsze nawyki do swojego życia!” – podkreśla Agnieszka Pocztarska.
Jakie nawyki pomogą nam w tym, żeby woda nie zatrzymywała się w organizmie? Ekspertka radzi, żeby:
- ograniczyć ilość spożywanej soli i cukru oraz jeść mniej fast-foodów,
- jeść jogurty probiotyczne, owoce i warzywa,
- pić dużo wody,
- wprowadzić do diety napary ze skrzypu, pokrzywy, mniszka i korzenia pietruszki,
- ograniczyć spożycie alkoholu,
- rzucić palenie,
- nie zapominać o odpoczynku,
- pamiętać o aktywności fizycznej.
Czasem jednak sama dieta może nie pomóc. Jeśli nie przynosi efektów, warto udać się do specjalisty, który pomoże nam znaleźć przyczynę problemu.
„Warto zaznaczyć, że często zatrzymanie wody jest spowodowane problemami hormonalnymi lub niektórymi schorzeniami – jeśli podejrzewacie je u siebie, to warto wybrać się na badania lub skonsultować się z lekarzem” – podkreśla Pocztarska.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Czytamy Etykiety
Za profilem na Instagramie i portalem Czytamy Etykiety stoi Agnieszka Pocztarska, absolwentka Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 250 tys. osób.
Jak sama o sobie pisze: „Jestem takim samym konsumentem jak ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności”.
„Wszyscy lubimy wiedzieć, co jemy i jak to jedzenie wpływa na nasz organizm. Niestety, nie każdy ma czas i wiedzę, aby móc dobrze wybrać. Dlatego my każdego dnia analizujemy etykiety i przyglądamy się z bliska składom produktów w polskich sklepach – dla WAS! Naszą wiedzą i doświadczeniem chcemy dzielić się z Wami, a jednocześnie ułatwiać codzienne wybory zakupowe” – czytamy na stronie Czytamy Etykiety.
Poleć artykuł przyjaciółce
Zobacz także

„Ajurweda jest cennym drogowskazem, jak się sobą zaopiekować na co dzień” – mówi Nicole Radomska, terapeutka ajurwedyjska i psycholog

„Brzuch tarczycowy? Nie ma takiego objawu. Mylimy pojęcia” – mówi endokrynolog Maciej Jędrzejowski

„Cellulit nie oszczędza nawet szczupłych kobiet”. HZ kontra mity #15 Cellulit
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

16.06.2022
Konrad Budzyk: „Kiedy ktoś mówi, że chce być wege, ale nie ma czasu na stanie przy garach, to wymówka”

18.05.2022
„To, co dzieje się wewnątrz nas, wyznacza jakość naszej pracy. Hormony sterują całym naszym organizmem” – mówi Milena Nosek, dietetyczka

29.04.2022
Maria Nowak-Szabat: „Darujmy sobie bycie na bieżąco z nowinkami dietetycznymi. Sięgnijmy do starej Ajurwedy, by schudnąć i trwać w zgodzie ze sobą”

12.04.2022