Choroba Hashimoto – od czego zacząć? Dietetyczka Paulina Jamrozik wyjaśnia
Z chorobą Hashimoto na całym świecie zmaga się obecnie co trzecia kobieta. Objawy nie są specyficzne. To zmęczenie, brak chęci do życia i problemy z koncentracją. Właśnie dlatego wiele z nas nie poddaje się badaniom profilaktycznym. Wydaje nam się, że to zwykłe przepracowanie. Sprawdziłaś? Już wiesz, że to choroba Hashimoto? Dietetyczka Paulina Jamrozik podpowiada, co teraz.
Paulina Jamrozik
Kim jest Paulina Jamrozik ? To dietetyczka kliniczna pracująca w Poradni Dietetycznej MEDIS. Ekspertka planuje jadłospisy, jest też aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie staje się coraz bardziej popularne!
Specjalistka w ostatnim poście podpowiada, co robić, jeśli właśnie dowiedziałaś się o chorobie Hashimoto.
Choroba Hashimoto – jak zacząć?
Paulina Jamrozik proponuje postępowanie w kilku krokach:
Rozwiń„1. Witamina D – pozyskasz ją ze słońca lub suplementu (zastosuj lek lub zaufany suplement – w Polsce regulacje prawne nie chronią nas wystarczająco).
2. Ogranicz do minimum: CUKIER, MLEKO, GLUTEN.
3. Wyeliminuj z diety śmieci i przetworzoną żywność (dieta ma pokryć zapotrzebowanie szczególnie na: ŻELAZO, SELEN, CYNK, MAGNEZ, WIT. B6, B9, B12),
4. Nie eliminuj, ale nie przesadzaj z intensywnymi treningami – Twój układ immunologiczny potrzebuje regeneracji, nie stymulacji.
5. Wysypiaj się!
6. Jakie badania diagnostyczne? TSH, anty- TPO, anty-TG, fT3, fT4, USG tarczycy. Wykonamy je w każdym laboratorium diagnostycznym” – pisze dietetyczka.
Chora tarczyca – badania kontrolne
Okazuje się także, że z chorobą Hashimoto wiąże się wiele niewiadomych. Jedna z obserwujących Paulinę Jamrozik pod postem zapytała: „W jakim celu robimy badanie anty-TPO, gdy już mamy potwierdzone Hashimoto?”. Dietetyczka odpowiedziała: „Tuż po diagnozie nie ma potrzeby. Powtórka badań potrzebna jest w celu monitorowania choroby”.
Nasze teksty zawsze konsultujemy z najlepszymi specjalistami
”Paulina Jamrozik”
się ten artykuł?