Czym zastąpić jajka? Podpowiada Agnieszka Pocztarska z Czytamy Etykiety
Nie możesz jeść jajek albo zdecydowałaś się przejść na weganizm, ale nie masz pojęcia czym je zastąpić – na przykład przygotowując ulubione ciasta? Agnieszka Pocztarska podpowiada, jakie są zamienniki jajek. Być może nigdy byś nie pomyślała, że te produkty są w stanie je zastąpić, ale to naprawdę działa!
Czym zastąpić jajka?
Wiele osób rezygnuje z jedzenia jajek ze względu na to, że decydują się na przejście na dietę wegańską. Jednak jak podkreśla Agnieszka Pocztarska, jajka są też silnym alergenem i uczulają naprawdę wiele osób. Warto więc znaleźć jakiś zamiennik – i tak, do zrobienia placuszków polecają się m.in.:
- jogurt sojowy,
- puree z dyni,
- masło orzechowe.
Dietetyczka podaje konkretne porcje innych produktów, którymi możemy zastąpić jedno jajko:
- 1/3 szklanki musu jabłkowego,
- 1/4 szklanki puree z dyni,
- 1/4 szklanki puree z dojrzałego banana,
- 1/4 szklanki zmielonego tofu,
- 1 łyżka siemienia lnianego namoczonego w 3 łyżkach wody,
- 3 łyżki masła orzechowego,
- 1/4 szklanki jogurtu sojowego.
Dla chcącego nic trudnego! Wypróbuj zamienniki jajek i daj nam znać, czy efekt jest tak samo dobry.
Czytamy Etykiety
Za profilem na Instagramie i portalem Czytamy Etykiety stoi Agnieszka Pocztarska. Jej konto na Instagramie obserwuje 250 tys. osób.
Jak sama o sobie pisze: „Jestem takim samym konsumentem jak ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności”.
Rozwiń„Wszyscy lubimy wiedzieć, co jemy i jak to jedzenie wpływa na nasz organizm. Niestety, nie każdy ma czas i wiedzę, aby móc dobrze wybrać. Dlatego my każdego dnia analizujemy etykiety i przyglądamy się z bliska składom produktów w polskich sklepach – dla WAS! Naszą wiedzą i doświadczeniem chcemy dzielić się z Wami, a jednocześnie ułatwiać codzienne wybory zakupowe” – czytamy na stronie Czytamy Etykiety.
Zobacz także
„Gotowanie do pudełek nie jest skomplikowane i nie musi zajmować wiele czasu”. Malwina Bareła zdradza, jak tanio i szybko przygotować apetyczne lunchboxy
„Jedzenie jest jak plaster na trudne emocje i jednocześnie jest najczęściej nadużywanym środkiem uspokajającym”
„Dzieci wegańskie czy wegetariańskie rodzą się z prawidłową masą ciała, zdrowe i rozwijają się prawidłowo. To, że brak mięsa w diecie ciężarnej szkodzi dziecku, to mit” – mówi dietetyczka Iwona Kibil
Polecamy
Małgorzata Rozenek-Majdan przeszła na dietę wegańską. „Białko jest demonizowane”
JEŚĆ CZY BYĆ: Od steku z mamuta po udko z probówki – historia mięsa
Jajko w koszulce, czyli efektowny przysmak na talerzu. Jak je zrobić?
Co zrobić ze skorupkami jajek po Wielkanocy? Podpowiadamy, jak je możesz wykorzystać
się ten artykuł?