Przejdź do treści

„To, co jemy, ma wpływ na dno miednicy – na pochwę, pęcherz, macicę, jelita, więzadła i powięzi” – mówi Pani Fizjotrener

Tekst o wpływie diety na zdrowie dna miednicy. Na zdjęciu: Osoba jedząca miskę jedzenia - HelloZdrowie
Dieta na dno miednicy / pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zapobieganie lub leczenie infekcji intymnych, zmniejszenie parć naglących czy gojenie ran i regeneracja uszkodzonych tkanek. W tym wszystkim może pomóc odpowiednia dieta. Co jeść, by pozytywnie wpływać na dno miednicy? Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener, wyjaśnia to w swoim poście na Instagramie.

Dieta na dno miednicy

Zastanawiasz się nad tym, co jesz? Pani Fizjotrener przekonuje, że warto.

„Naprawdę to, co jemy, ma wpływ na dno miednicy – na pochwę, pęcherz, macicę, jelita, więzadła i powięzi” – przekonuje w swoim poście na Instagramie Gosia Włodarczyk, znana jako Pani Fizjotrener.  

Dalej ekspertka wyjaśnia, że odpowiednia dieta pomaga:

  • w regeneracji i wzmocnieniu tkanki łącznej – w tym więzadeł, powięzi, które mogą być rozciągnięte lub mało wytrzymałe;
    „Warto zwracać uwagę czy w diecie jest odpowiednia ilość witamin A, B, C, E, D, B1, B6, cynku, żelaza, miedzi, selenu, antyoksydantów!” – dodaje fizjoterapeutka.
  • w gojeniu ran i regeneracji uszkodzonych tkanek;
    „Tu ważne jest, by w diecie było dobrej jakości białko, kwasy DHA i omega 3, 6, witamina C. Witamina D na odpowiednim poziomie jest bardzo ważna w regeneracji ran! Chcesz mieć ładną bliznę – też musisz dobrze jeść” – wyjaśnia ekspertka.
  • w zapobieganiu lub leczeniu infekcji intymnych;
    „Zadbanie o florę bakteryjną jelit wpływa pozytywnie na zmniejszenie częstotliwości zachorowań” – dodaje Gosia Włodarczyk.

Ekspertka wyjaśnia, że zdrowa dieta (zawierająca pestki z dyni oraz żurawinę) zmniejszy także liczbę parć naglących, o których mówimy, gdy często czujemy parcie na mocz, mimo że nie wypiłyśmy dużo. Na problemy z jelitami pomoże natomiast dieta bogatoresztkowa, która zredukuje zaparcia.

„Odpowiednia dieta pomoże też na kobiece dolegliwości. Suplementowanie oleju z wiesiołka może pomóc wyregulować cykl miesiączkowy, walczyć z PMS, zmniejszyć ból miesiączkowy. Olejek z wiesiołka jest też pomocny w leczeniu suchości pochwy oraz pomaga w PCOS” – wyjaśnia Pani Fizjotrener.

Nie możemy zapominać też o tym, że dno miednicy potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Jak wyjaśnia ekspertka, odpowiednia ilość wody i płynów wpływa na lepszą jakość tkanki oraz sprzyja dobrej pracy pęcherza i jelit. 

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi. W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci
się ten artykuł?