Japońska dieta wodna coraz bardziej popularna. Jej fenomen wyjaśnia dietetyczka
„Chcesz oczyścić organizm, pozbyć się wzdęć i… (wstaw tutaj dowolną dolegliwość) – wypróbuj japońską dietę wodną!” – pisze ironicznie o japońskiej diecie wodnej dietetyczka Anna Reguła.
Japońska dieta wodna
„Zacznij od przepłukania ust ciepłą wodą, na czczo wypij 650 ml wody i dopiero po 45 minutach zjedz śniadanie i wypij kawę, w ciągu dnia pij wodę 20 minut przed posiłkiem i 2 godziny po, przed pójściem spać wypij szklankę wody” – pisze o regułach japońskiej diety wodnej (prześmiewczo) na swoim profilu na Instagramie Anna Reguła, dietetyczka.
To odpowiedź na rosnącą popularność japońskiej diety wodnej, która (jak już zapewne niektórzy podejrzewają) nie jest kolejną dietą cud.
Jakie są założenia japońskiej diety wodnej?
„Generalnie założeniem jest picie 2-3 litrów wody dziennie. Dodatkowo zaleca się spożywać chude mięso i wędliny, ryby dwa razy w tygodniu, chudy nabiał, produkty pełnoziarniste i kasze z grubego przemiału, dużo warzyw, owoce (z umiarem!). Należy unikać tłustych mięs i wędlin, masła, żółtych serów oraz oczywiście słodyczy, słodzonych napojów, zwłaszcza gazowanych i słonych przekąsek” – wyjaśnia Anna Reguła.
Rosnąca popularność diety
Jak pisze dalej dietetyczka, od niedawna dieta cieszy się absurdalną popularnością.
Rozwiń„Nie mówię tutaj o zaleceniach spożywania pełnowartościowych produktów i unikania żywności przetworzonej, ale te pory i precyzyjne określenie ml spożywanego trunku w postaci H2O są po prostu zabawne. Coś w stylu 'zróbmy z picia wody coś magicznego!’. I tak właśnie internet to chwycił. Bądź mądrzejszy i po prostu pamiętaj o spożyciu wody o dowolnej porze dnia i nocy. Kobiety minimum 2 litry dziennie, mężczyźni – 2,5. Woda to życie, ale nie potrzebujesz azjatyckiego pyłu w postaci zasad japońskiej diety wodnej, żeby czerpać z niej korzyści” – dodaje Anna Reguła.
Anna Reguła
Anna Reguła to dyplomowana dietetyczka prowadząca w mediach społecznościowych profil pod nazwą „niekoniecznie_dietetycznie”. Zajmuje się układaniem planów dietetycznych oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu odżywiania. Jej konto na Instagramie obserwuje niemal 200 tys. osób. Ekspertka wydała też książkę „Ach ten cukier”, w której wyjaśnia zgubną rolę cukru w naszym życiu.
Zobacz także
„Dziecko ważące 15 kg przekracza dopuszczalną dzienną dawkę E476 (czyli polirycynooleinianu poliglicerolu) już po zjedzeniu 2 kostek czekolady” – mówi Katarzyna Rada, właścicielka serwisu Czytaj Skład
„Gotowanie do pudełek nie jest skomplikowane i nie musi zajmować wiele czasu”. Malwina Bareła zdradza, jak tanio i szybko przygotować apetyczne lunchboxy
„Hormony działają na podstawie tego, co jemy. Jeśli nie jemy zgodnie ze swoim metabolicznym IQ, brak nam energii, koncentracji i mamy kłopoty z układem pokarmowym” – mówi health coach Agnieszka Pająk
Polecamy
Jak catering dietetyczny może ułatwić życie osobom z wykluczeniami pokarmowymi i alergiami? Sprawdźmy!
Wygląda jak brokuł, w smaku jest dziką krzyżówką trzech warzyw. Bimi dostępne już w polskich sklepach
„The Lancet”: Już dwa plasterki szynki dziennie mogą znacząco zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2
Dieta na zdrowe stawy – co jeść i suplementować, by cieszyć się ich sprawnością
się ten artykuł?